Noskaidroti 6.Jauniešu Saeimas nākotnes politiķa titula ieguvēji

Piektdien, 29.aprīlī, noslēdzoties 6.Jauniešu Saeimai, noskaidroti nākotnes politiķa titula ieguvēji. Tie ir jaunieši, kuri, strādājot nozaru komisijās, izrādījuši īpaši aktīvu līdzdalību Jauniešu parlamenta deklarāciju projektu apspriešanā un pilnveidošanā. 

Titulu “Nākotnes politiķis” šogad ieguva Markuss Druziks un Valters Strods no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Edvarts Krusts no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un Dāvids Brics no Rīgas Tehniskās universitātes.    

6.Jauniešu Saeima šodien strādāja divās parlamenta sēdēs un pieņēma trīs nozaru komisijās izstrādātas deklarācijas – par jauniešu veselības veicināšanu un jauniešu darba iespējām un dzīvi laukos, vispārējās un augstākās izglītības sistēmas pilnveidošanu, kā arī par Latvijas kā Eiropas Savienības dalībvalsts lomas stiprināšanu. Savukārt Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas virzīto deklarāciju par Zemessardzes un Jaunsardzes lomas stiprināšanu 6.Jauniešu Saeima noraidīja. 

No ievēlētajiem 100 deputātiem 29.aprīlī Saeimas namā uz 6.Jauniešu Saeimu pulcējās 91 jaunietis, un viņiem bija iespēja šajā dienā iepazīt parlamenta ikdienas darbu - likumu izstrādes procesu komisijās un Saeimas sēdēs. 

Jaunie parlamentārieši deva deputāta svinīgo solījumu un apstiprināja deputātu mandātus, kā arī izveidoja nozaru komisijas, kurās izstrādāja četru deklarāciju projektu galīgās redakcijas. Sanākot uz jauniešu parlamenta otro sēdi, dalībnieki apsprieda sagatavotos deklarāciju projektus, debatēja par tiem un lēma par apstiprināšanu. 

Jauniešu Saeimu vadīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un jaunieši, kuri kļuvuši par 6.Jauniešu Saeimas Prezidija locekļiem: Natālija Knipše no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Gints Jankovskis no Rīgas 14.vakara (maiņu) vidusskolas, Rendijs Kukainis no Rīgas 84.vidusskolas un Anete Biķe no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas. 

6.Jauniešu Saeimas sēdēm un svinīgajam noslēguma pasākumam ikviens varēja sekot līdzi tiešsaistē parlamenta mājaslapā www.saeima.lv. Informācija par projekta norisi pieejama projekta mājaslapā www.jauniesusaeima.lv

Projektu īsteno Saeima, informatīvi atbalsta sociālais tīkls Draugiem.lv, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.

Sekot projekta aktivitātēm iespējams arī sociālajos tīklos - draugiem.lvFacebookYouTube un Twitter.

Fotogrāfijas no 6.Jauniešu Saeimas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157667726289795
Vairāk fotogrāfijas no pasākuma: https://www.flickr.com/photos/pasakums/albums/72157667731575775

Videosižets "Sanāk 6.Jauniešu Saeima": https://www.youtube.com/watch?v=dLUTmRPcNdc
Videosižets "6.Jauniešu Saeimas darbs": https://www.youtube.com/watch?v=yUjMjFTgfVo

6. Jauniešu Saeimas 1.sēdes2.sēdes un noslēguma pasākuma videoieraksti.

Materiālu izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests