Priekšsēdētājas uzruna

Latvijas jaunieši!

Latvijai šis ir nozīmīgs gads. Pavisam nesen svinējām Barikāžu 25. gadskārtu. Šogad apritēs 25 gadi, kopš Latvijas valstsdeklarēja pilnīgu neatkarību no PSRS, 1991. gada 21. augustā pieņemot konstitucionālo likumu "Par Latvijas Republikas valstisko statusu".

Neatkarības atgūšanas trauksmainajā laikā katrs Latvijas iedzīvotājs apzinājās, cik svarīga ir ikviena cilvēka rīcība.  Taču arī valsts attīstība un nākotne ir atkarīga no ikviena cilvēka. Zināšanām un prasmēm ir nozīme, ja tās tiek praktiski izmantotas, sasniedzot mērķus un piepildot sapņus. Aicinu jūs izmantot iespējas, ko dod Jauniešu Saeima, lai analizētu jautājumus, kuri tieši jums šķiet vissvarīgākie.

Jauniešu Saeima - tāir iespēja apgūt un pilnveidot prasmes, kuras būs nepieciešamas visdažādākajās dzīves situācijās. Tā ir iespēja izjust, ko nozīmē prasme no daudzajām problēmām izvēlēties visbūtiskākās, piedāvāt efektīvāko risinājumu, atrast domubiedrus. Nokļūstot Jauniešu Saeimā, jāspēj pierādīt un aizstāvēt savu viedokli, ar cieņu uzņemot oponentu kritiku, sasniegt savu mērķi.

Mūsu Latvijas vēsture ir bijusi sarežģīta un smaga. Katrai paaudzei valsts veidošanā bijuši savi uzdevumi. Jūsu rokās ir mūsu valsts nākotne – tā ir atkarīga no visiem jums!

Tiksimies Jauniešu Saeimā!

Ināra Mūrniece

Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja

 

Pielikumi