Vēlētājiem

Kas ir Jauniešu Saeima?

Latvijas Republikas Saeima jau sesto gadu pēc kārtas rīko projektu “Jauniešu Saeima”. 6.Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām saņemts lielākais balsu skaits, 29.aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai caur pašu pieredzi izprastu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām.

Kurš var balsot Jauniešu Saeimas vēlēšanās?

Jauniešu Saeimas vēlēšanās balsot var ikviens, kurš reģistrējies sociālo tīklu mājaslapās www.draugiem.lv vai www.facebook.com. Dalība vēlēšanās notiek, izmantojot www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi (lietotājvārds un parole) bez vecuma ierobežojumiem.

Kā var nobalsot?

Ienāc mājaslapā www.jauniesusaeima.lv, autorizējies ar www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi, sadaļā “Vēlēšanas” iepazīsties ar kandidātu pieteiktajām idejām un nobalso!

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Jauniešu Saeimā katrs kandidē atsevišķi un programmas vietā ir viena ideja, ko kandidāts vēlas pārstāvēt Jauniešu Saeimā.

Balsošana par kandidātu iesniegtajām idejām norisinās no 2016.gada 15.februāra pulksten 00.00 līdz 2016.gada 3.aprīlim pulksten 23.59. Balsošana ir aizklāta, un savu balsojumu Tu vari redzēt, autorizējoties ar www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi.

Autorizējoties ar www.draugiem.lv un/vai www.facebook.lv pasi, Tu vari nodot vienu balsi par paša izraudzīto kandidātu, bet savu izvēli vēlēšanu laikā vari mainīt, pārceļot balsi no viena kandidāta pie cita. Balss tiks tam kandidātam, pie kura idejas tā būs fiksēta 2016.gada 3.aprīlī pulksten 23.59.

Kandidātu ir pieteikuši idejas 4 tēmās:

-Izglītība un kultūra

-Sabiedrība un cilvēktiesības

-Aizsardzība un drošība

-Es un Eiropas Savienība

Izmantojot atlases instrumentus, idejas vai kandidātus vari meklēt pēc:

-vēlēšanu apgabala (Vidzeme, Latgale, Kurzeme, Zemgale vai Rīga)

-novada/pilsētas

-izglītības iestādes

-tēmas

-vārda un uzvārda

Citas iespējas

Tu vari palīdzēt savam izvēlētajam kandidātam iegūt vēlētāju atbalstu, popularizējot kandidāta ideju, sociālajos tīklos, skolā, jaunatnes organizācijās, pašvaldībā!

Seko līdzi informācijai mājaslapā www.jauniesusaeima.lv un www.saeima.lv.

Meklē informāciju arī mūsu sociālajos portālos draugiem.lv, Facebook un Twitter!